יום רביעי, 2 באפריל 2014

חומצות אמינו

חומצות אמינו

חומצות אמינו חשובים מבחינה ביולוגית תרכובות אורגניות מורכבות אמין (-NH2) וחומצה קרבוקסילית (-COOH) קבוצות פונקציונליות, יחד עם צד-שרשרת ספציפי על כל חומצת אמינו.

המרכיבים העיקריים של חומצת אמינו הם פחמן, מימן, חמצן, חנקן, למרות רכיבים אחרים ניתן למצוא את הצד-השרשראות של חומצות אמינו מסוימות. כ-500 חומצות אמינו, יכולים להיות מסווגים בדרכים רבות.

הם יכולים להיות מסווגים לפי המיקומים מבני קבוצות פונקציונליות הליבה כמו אלפא (α-), -בטא (β-), גמא-(γ-) או דלתא-(אלפא-) חומצות אמינו; לקטגוריות אחרות מתייחסות קוטביות, רמת החומציות וסוג צד-שרשרת קבוצה (אליפטיות, acyclic, ארומטי, המכיל הידרוקסיל או גופרית, וכו ').

חלבונים, חומצות אמינו מהווים את הרכיב השני בגודלו (מים הוא הגדול ביותר) של שרירי האדם, תאים אחרים tissues.2 מחוץ חלבונים, חומצות אמינו לבצע תפקידים חיוניים בתהליכים כגון: נוירוטרנסמיטרים, ביוסינטזה.

חומצות אמינו שיש גם את אמין וגם הקבוצות חומצה קרבוקסילית המצורפת את הראשון (אלפא-) אטום פחמן יש חשיבות מיוחדת בביוכימיה. הם ידועים בתור 2-, אלפא או חומצות אמינו α (גנרי נוסחת H2NCHRCOOH ב cases3 רוב כאשר R הוא מתמיר אורגני המכונה שרשרת הצד); 4 לעיתים קרובות חומצת אמינו ביותר המונח משמש כדי להפנות אותם במיוחד. הם כוללים את 23 proteinogenic (חלבון-בניין) חומצות אמינו, 567 המשלבים לתוך פפטיד שרשראות פוליפפטידים.

היסטוריית חומצות אמינו

חומצות האמינו כמה את הראשון התגלו בתחילת המאה ה-19. בשנת 1806, כימאים הצרפתי לואי-ניקולאס Vauquelin, ז'אן פייר Robiquet מבודדים תרכובת אספרגוס שקוראים לאחר מכן אספרגין, חומצת אמינו הראשונה ביותר להיות discovered.2021 ציסטין התגלה בשנת 1810, אמנם שלה מונומר, ציסטאין, מתגלה עד 1884. גליצין ולאוצין התגלו תוך שימוש 1820. של חומצת אמינו ביותר המונח בשפה האנגלית של חלבונים 1898. נמצאו להניב חומצות אמינו לאחר עיכול אנזימטי או הידרוליזה חומצה. ב- 1902, אמיל פישר ו פרנץ הציע כי החלבונים הם התוצאה של היווצרות קשרים בין קבוצת אמינו של חומצה אמינית אחת עם הקרבוקסיל של אחר, בתוך מבנה ליניארי פישר הזה הנקרא peptide.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה